Урочистості присвячені 100-річчю Дня Соборності України

22 січня 2019 року відбулися урочистості присвячені 100-річчю Дня Соборності України у м.Києві на Софіївській площі. В урочистостях взяв участь Президент України , він виступив перед учасниками зібрання.

Зокрема, Петро Порошенко наголосив: Україна – унітарна держава і на її теренах не було федерацій та територій зі спеціальним статусом.

“Час істини настав у 2014-му – Україна твердо ступила на шлях зміцнення своєї свободи і незалежності. На шлях до Європейського Союзу, до НАТО. І щоб змусити нас зректися цього вибору, Москва анексувала Крим і спробувала роздробити нас на частини, аби легко проковтнути. І перед нами знову постала загроза втрати соборності і незалежності, але ціною великих жертв і зусиль українського народу ця загроза відведена”, – заявив Президент.

Окрім офіційних промов, учасникам заходу на Софійській площі зачитали сам документ Акта Злуки, а також показали уніформи, які одягали військові УНР та ЗУНР сто років тому.

День Соборності Україна відзначає 22 січня, – у день проголошення Акта Злуки – об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Саме на Софійську площу сто років тому з’їжджалися урядники, щоб проголосили Акт Злуки, об’єднання українських земель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *