Управління освіти, молоді та спорту Коломийської райдержадміністрації

picma.ru | 1joomla.ru
«Тут все священне, все твоє, що зветься просто – Краєм Рідним…»

Слова Степана Пушика стали епіграфом до захоплюючої мандрівки Гуцульщиною, яку провели вчителі географії Коломийщини, під керівництвом досвідченого туриста, краєзнавця, вчителя географії – Козака Б. І. Отинійської ЗОШ I-III ступенів.

Ознайомити педагогів Коломийщини з дивовижними об’єктами природи карпатського регіону та найцікавішими пам’ятками матеріальної і духовної спадщини Гуцульського краю – було основною метою практичного семінару.

Мандрівка до гуцульської столиці Карпат пролягла від м.Коломиї через Косів – г.Писаний камінь – с.Криворівня – смт.Верховина – м.Коломия.  Богдан Ілліч зібрав багатий цікавий матеріал про 12 перлин Гуцульщини, серед яких і музей писанкового розпису «Писанка», хата – музей кінофільму «Тіні забутих предків», Пнівський замок, центр Європи в с.Ділове, с.Криворівня, г. Писаний амінь, Буковель, Космач, Яремче, Чорногірський хребет. Впродовж всієї мандрівки Богдан Ілліч презентував населені пункти, об’єкти природи, які були на маршруті. Погода внесла свої корективи, тому сходження на г.Писаний Камінь було описовим і уявним. Зате цікавою була екскурсія по «Українських Афінах» (с.Криворівня) в музей-хату І.Я.Франка, помолились в церкві Різдва Богородиці (1719р.) за мир і злагоду в державі, і за всяке прошення. Гарно і сонячно зустріла нас Верховина. Піднесеного настрою і захоплення додала нам екскурсія в музей гуцульського побуту та музичних інструментів Романа Кумлика, який був одним з найкращих музикантів-віртуозів Гуцульщини, заслужений працівник культури України. Нажаль 1,5 року тому його не стало, і справу продовжує дочка Наталя. Під час годинного концерту вона грала на 15 музичних інструментах, розказувала про життя і побут гуцулів, веселила і майстерно розважала нас. Ще довго нам не хотілось покидати цих гостинних людей.

Голова профспілки вчителів Коломийського району О.Бакай, методист методичного центру управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Л.Дранчук та всі учасники семінару по-справжньому відпочили від буденних турбот, набрались сил від наших гір і річок, чистого гірського повітря, що надихне нас на нові подорожі рідним краєм!

Share/Save/Bookmark
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА