Управління освіти, молоді та спорту Коломийської райдержадміністрації

picma.ru | 1joomla.ru

 

 ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС

 

 

  На сучасному етапі розвитку суспільства інформаційні  технології стали невід’ємною  частиною  життя  людини.  Вони виступають об’єднувальною основою для побудови світового інформаційного співтовариства.

    У цих умовах кардинальних змін вимагає  й система шкільної освіти.

    Запровадження в навчально-виховний процес шкіл інформаційно-комунікаційних технологій є вимогою часу. Без використання інформаційно-комунікаційних технологій  не можливо забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів. Сьогодні не можна вважати викладання дисциплін якісним, якщо вчитель не використовує у своїй роботі з учнями комп’ютерні технології та Інтернет.

     У новому  Типовому  положенні  про атестацію педагогічних працівників, Затвердженому у Міністерстві освіти і науки України в жовтні 2010 року, навіть кваліфікаційна категорія « спеціаліст» присвоюється педагогічним працівникам, діяльність яких характеризується використанням інформаційно-комунікаційних технологій  та цифрових освітніх ресурсів у  навчально-виховному процесі.

    Починаючи з 2008 року для педагогічних  працівників району в канікулярний час були проведені навчальні семінари « Основи інформаційно-комунікаційних технологій» на базі матеріалів корпорації Microcoft  за програмою, затвердженою науково-методичною радою Івано-Франківського ІППО. Навчання  пройшли 1558 учителів - це 88% працівників району.

    Крім того, навчання за програмою «Intel. Навчання для майбутнього» у районі пройшли 556 чоловік -32% педагогів. На цю програму  в районі в 2011 році закладено 18000 гривень.

    У 2011-2012 навчальному році на виконання підпрограми «Інформатизація та комп’ютеризація” придбано ліцензійного програмного забезпечення для комп’ютерної техніки і  навчального процесу в цілому на  суму 20 000 гривень.

    На порядку денному – Державна цільова програма  впровадження в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій « Сто відсотків» на період до 2015 року, затверджена Кабінетом Міністрів України в квітні 2011 року.

     З метою ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі Головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації у червні видало наказ «Про реалізацію програми «Цифрові технології» в Івано-Франківській області в 2011, 2012 роках».

   Згідно  обласного  наказу , зважаючи на актуальність підвищення комп’ютерної грамотності  вчителів та ефективного використання ними інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі,  у районі плануємо завершити тренінги щодо стовідсоткового  залучення педагогічних працівників до навчання за Програмою до 01 січня 2012 року.

    Уже сьогодні 40% педагогічних працівників району  готові до здачі тренінгів за Програмою.  Вони використовують інформаційно-комунікаційні  технології на уроках, при проведенні позакласних заходів, презентують свої  напрацювання на шкільних методичних об’єднаннях, на чергових районних методичних об’єднаннях, на засіданнях творчих груп, на  заняттях ШППД, під час проходження чергової курсової підготовки в області, практикують звіти перед атестацією.

     Але  поряд  з успіхами залишається  низка невирішених  актуальних проблем:

    Школи І-ІІ ступенів не укомплектовані мультимедійними  системами, в комп’ютерних класах мало комплектів техніки (в основному комплекси 2+1).

    Як  одночасно у школах І-ІІІ ступенів вчителям  використати техніку, якщо у кабінеті інформатики є один екран і один проектор!

     Ні в одній школі І ступеня немає жодного комп’ютера!

    Недоліком мультимедійних систем є те, що вони не укомплектовані ноутбуками.

    Інтернетом забезпечені всі  школи  І-ІІ  та І-ІІІ ступенів, проте він низько- швидкісний, працює повільно, або не працює взагалі.

     Комп’ютери  потребують  ремонту, а відповідального за обслуговування не передбачено.

    Ці питання потребують  вирішення.

   Проблеми є, але сподіваємося, що нові підходи до освіти і наша місцева влада, яка дбає про освіту  району, допоможуть їх вирішити, адже компетентність учня цілком залежить від компетентності його вчителя; компетентність вчителя зростає тільки при використанні досягнень науки, а професійне  самовдосконалення  кожного педагога є нашим внеском у педагогічну науку.

    Тож бажаю всім успішного старту, обдарованих учнів, творчих здобутків! 

Share/Save/Bookmark
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА