Управління освіти, молоді та спорту Коломийської райдержадміністрації

picma.ru | 1joomla.ru
Міжнародна діяльність

Від дружніх відносин до міжнародної співпраці

Методичне об’єднання вчителів Коломийського району під керівництвом методиста МЦ  О.М.Боєчко перебувають завжди в пошуках нових форм роботи, адже зміст освіти та організація навчально-виховного процесу постійно повинні оновлюватися.   МО вчителів німецької мови нашого району поставило собі за мету відвідати німецькомовні країни. І не просто відвідати, але безпосередньо познайомитися з системою освіти в цих країнах, поспілкуватися з колегами по роботі, побачити визначні місця, побувати там  де, народилися і творили світові генії. 

 А починалося все так…

З ініціативи методиста райво О.М. Боєчко та керівника методоб’єднання вчителів німецької мови Л.М. Ющак та за згодою керівника Центру німецької культури «Відергебурт» м. Коломиї З.Шмідля наші вчителі розпочали відносини з нащадками німецьких колоністів , які ревно зберігають пам'ять про своїх предків . Всі разом відвідали святкову месу у каплиці святої Марії. Меса відправлялася мовою оригіналу .

Регулярне відвідування батьківщини  вихідців з України зворушило освітян, тому розпочалися відносини з жителями Європи . Вони щиро допомагають вчителям при проведенні семінарів та організації німецькомовних заходів . Адже обидві сторони мають спільну мету – вивчення та поширення німецької мови.

 Тісна співпраця наших педагогів з німецькими общинами дали плідні результати. Взаємовідвідування країн стало  доброю традицією  та  якісним підвищенням   кваліфікаційного рівня вчителів.

Нездійсненна мрія кожного вчителя іноземної мови – побувати у країні, мову якої він навчає у школі. Для вчителів німецької мови ця мрія перетворилася в реальність. Через співпрацю керівників районного методичного об’єднання з членами товариства“Wiedergeburt“ (Відродження)під керівництвом Зеновія Шмідля та через туристичну агенцію «Галіцієн-Райзен» було налагоджено зв'язок з учителями федеральної землі Гессен. Одинадцять вчителів з Коломийського району відвідали Німеччину напередодні різдвяних свят.

У Генеральному консульстві України у місті Франкфурті-на-Майні нас гостинно зустріли віце-консул Олександр Новосьолов та консул  Василь Ружинець. За філіжанкою кави обговорили мету нашої поїздки, а поважні консули розповіли про свою роботу. 

Ввечері на нас чекала несподіванка – вечірка з українськими стравами. За святковими столами переплелись звичаї і традиції двох великих держав, лунали українські та німецькі колядки.

 Наступного дня ми побували в початковій школі в Кемелер – Гайде та загальноосвітній Ніколаус-Отто-Шулє в Бад-Швальбасі. Ми познайомилися з директорами та вчителями, відвідали уроки. Всіх вразило технічне забезпечення   приміщень школи.

Не менш цікавим та захоплюючим видався наступний день. Ми відвідали перлину історичних будівель – Маркс-Бург(замок 19 ст.), подорожували вздовж Рейну та побачили більше сорока замків , які знаходяться під охороною ЮНЕСКО. А також побували на заманливих схилах Рейну і відчули себе справжніми Лорелеями.

Чарівна Австрія

Ще не вщухли спогади про поїздку нашого методичного об’єднання в Німеччину , як ми почали планувати подорож до Австрії. Ця поїздка була здійснена за підтримки австрійського земляцтва, яке надало нашим колегам часткову фінансову допомогу. Вони зацікавлені у подальшому розвитку партнерських відносин з учителями німецької мови.

  Красу і велич того, що ми побачили і пережили, на словах передати неможливо. Але так хочеться поділитися своїм настроєм з тими, хто ще не  встиг побувати в цій чарівній країні. Відень …. Місто чарівної магії і старих часів. Тут працювали відомі драматурги Гете та Шіллер. Ця подорож не обійшлася і без обміну досвідом. Вчителі відвідали інтерактивний урок, дискутували про проблеми та методику   викладання німецької мови і запозичили багато цінного .

Дорогою до міста Зальцбург ми відвідали одне з найстаріших міст Австрії – Кремс, а далі долина Вахау. Тут знаходиться найбільший в Європі бенедиктський монастир. Це є не тільки історична будівля епохи барокко, але й духовний та культурний центр країни впродовж тисячі років. У стінах монастиря розташована розкішна бібліотека, у фондах якої майже 100 тисяч одиниць зберігання. Найдавніші з них ще з 19 століття.

А далі Зальцбург політичний і торговий центр Австрії. Тут народився відомий композитор Моцарт.  Нас гостинно зустріла сестра Генріка з монастиря Урсулянок, яка є частим гостем у Коломиї та неодноразово відвідувала наші школи. Повертаючись назад, ми не могли проїхати повз Альпи, які зливалися з небом.

Швейцарія -  маленький рай на землі

Здавалося, що Європа вже нічим не може здивувати наших вчителів. Дві німецькомовні країни ми вже відвідали, німецьку розмовну мову чули, з системою європейської освіти познайомилися. Але Швейцарія  залишила у нашій пам’яті найбільш вражаючі спогади. Цю країну можна назвати  райським куточком на землі. Красу країни підкреслило також свято – 28-й Міжнародний фестиваль йодлерського співу «Jodlerfest» в місті Інтерлакен, який відбувається тут щотри роки.  Тісна співпраця з товариством «Wiedergeburt» дала можливість не тільки побувати на святі, а й безпосередньо взяти в ньому участь. Три дні перебування на фестивалі залишили в нашій пам’яті неповторний колорит національних костюмів різних країн.  Метою поїздки було також відвідування швейцарської школи. Міський радник Тоні Штайнер запропонував нам оглянути одну з найкращих будівель зі скла в Європі. Це школа на окраїні міста Цюріх, яку називають скляним саркофагом. Наших педагогів дуже вразили незвичайні приміщення та технічне забезпечення  приміщень.

Незабутньою стала також прогулянка німецькомовним князівством Ліхтенштейн. Він славиться своєю незайманою природою, гірськолижними курортами і атмосферою Середньовічної Європи. Це маленька казкова країна з величезною історичною спадщиною. Варто побачити прекрасний замок, в якому живе князь з сім’єю. Не кожен європеєць може похвалитися , що відвідав цю країну.

Результати міжнародної співпраці

Результатом міжнародної співпраці є створення єдиної в районі бібліотеки німецькомовної літератури на базі Нижньовербізької ЗОШ І-ІІІ ст.

Найважливішим досягненням нашого методичного об’єднання стала можливість ввести наших учнів у мовне середовище країн, мову яких вони вивчають . Винагородою за успіхи у навчанні переможців  другого туру олімпіади з німецької мови стала  безкоштовна поїздка до мовного австрійського табору.  Учні провели незабутні дні в Австрії і отримали  натхнення для покращення своїх знань.

Налагодження міжнародних відносин  не залишило байдужою  пресу.  Про всі поїздки  наших вчителів та учнів у Європу було згадано у періодичних виданнях не тільки  Коломиї, але й Німеччини , Австрії та Швейцарії.

 

Зустріч із Східною Європою 

Цікаво починався навчальний рік, що минає, в Замулинецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. – ДНЗ» - гостем навчального закладу став пастор з Німеччини, відомий письменник, психолог та ментальний тренер волейбольної команди  вищої ліги з Мюнстера, що в землі Північний Рейн-Вестфалія, пан Уве Нахтвей. Обидва візити, які відбулися протягом навчального року, принесли учням та вчителям нашого навчального закладу багато цікавих хвилин спілкування з приємною людиною. Наші учні мали змогу вдосконалити свої знання з німецької мови, ознайомитися з творчим доробком пана Нахтвея, довідатись багато цікавого про країну, мову якої вивчають.

Багато ідей привіз із собою гість з Німеччини. Передусім, це було запрошення для наших школярів взяти участь у міжнародному конкурсі «Зустріч із Східною Європою», на яке активно відгукнулися наші учні. Діти брали участь у двох номінаціях: конкурс малюнка та проектна робота «Мій рідний край». Кінець навчального року приніс дітям приємну звістку з Німеччини – прийшли довгоочікувані результати конкурсу. Якою ж була радість наших школярів, коли вони дізналися, що за його результатами  їхня проектна робота  увійшла в число сорока кращих робіт  шкіл Європи (а участь у змаганні брала 4051 школа з різних європейських країн!)

На святі Останнього дзвоника призи та почесні грамоти отримав кожен учасник цього незвичного змагання, а їх було 55 у номінації «малюнок» та 14 у номінації «проектна робота». Учасниками були школярі 2-11 класів. Відзначена була також і участь вчителів німецької мови. У супровідному листі, який прийшов у школу разом із призами, міністр освіти пані Сільвія Льорман та міністр у справах сімї, культури та спорту пані Уте Шефер відзначили гарну роботу наших учнів, старанність, бажання познайомити всіх із своєю Батьківщиною. Разом із цим наші школярі отримали запрошення взяти участь у наступному конкурсі, який відбудеться вже у 2013 році.

Та на цьому приємні несподіванки не закінчились. Ще під час першого візиту пан Нахтвей, побачивши зацікавленість дітей у німецькомовному спілкуванні, запропонував створити сторінку у соціальній мережі, яка б це спілкування полегшувала та робила більш цікавим. Так з’явилась  на сайті «Вконтакті» його особиста сторінка, а у школярів із Замулинець – друг з Німеччини, який щотижня виставляє для них невеличкі історії повчального змісту, спілкується з ними без посередників. Звичайно, це значно підвищило інтерес наших учнів до вивчення німецької мови, бо вони стикнулися із необхідністю щоденного її практичного використання. А кращого стимулу для навчання годі й бажати. Крім того, на тій же сторінці пан Нахтвей  проводив для дітей конкурс «Перекладач» на краще розуміння запропонованих для ознайомлення казок. Неупередженим суддею в цьому конкурсі стала пані Дарина Посейчук, перекладачка, яка супроводжувала гостя з Німеччини. А дві найактивніші дописувачки сторінки Настя Буряк та Вікторія Роскорійчук, учениці 10 класу, разом з вчителькою Юзюк С.Б.  отримали запрошення відвідати у червні Німеччину та вдосконалити свої знання. На час перебування в цій країні дівчата матимуть змогу відвідувати разом із своїми ровесниками заняття у школі  селища Нордвальде, а вчителька ознайомитись із особливостями функціонування шкіл у Німеччині.

Крім того, поїдуть в Німеччину представники нашої школи не з порожніми руками: у листі-запрошенні є пропозиція організувати в Мюнстері персональну тематичну виставку робіт наших учнів «Моя Батьківщина – Україна». Як бачимо, інтерес до нашої країни в Європі є досить великим. Діти активно взялися за творчу працю, і в червні в Німеччину поїде кілька десятків учнівських робіт, виконаних у різних техніках. Сподіваємось, поїздка здійсниться і це буде гарною нагодою розширити міжнародну співпрацю, яка зародилася у нашому навчальному закладі.

 

Світлана Юзюк, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель німецької мови  Замулинецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

 


 

 

 


Share/Save/Bookmark
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА